Aspiryna zwiększająca ryzyko zawału serca o 190%

Aspiryna to biała śmierć - Gosia Klos

Aspiryna zwiększająca ryzyko zawału serca o 190%. Przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego regularnie w celu powstrzymania chorób serca może przynieść więcej szkody niż pożytku, wynika z ostatnich badań. Naukowcy z Southampton University w Wielkiej Brytanii i na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii stwierdzili, że codzienne przyjmowanie aspiryny może zwiększać ryzyko zawału serca.

Naukowcy przebadali 30 000 pacjentów z migotaniem przedsionków – schorzenie charakteryzujące się szybkim i często nieregularnym biciem serca – i odkryli, że pacjenci, którzy przyjmowali codziennie aspirynę, byli 1,9 razy bardziej narażeni na ostry atak serca w porównaniu z tymi, którzy przyjmowali warfarynę, witaminę Antagonista K. „Doustne leczenie przeciwzakrzepowe z użyciem antagonistów witaminy K było od dziesięcioleci podstawą zapobiegania udarowi u pacjentów z migotaniem przedsionków. Zidentyfikowaliśmy … zwiększone ryzyko wystąpienia [zawałów serca] wśród obecnych i byłych użytkowników aspiryny w porównaniu z VKA. Istnieją również wątpliwości co do przydatności aspiryny w migotaniu przedsionków. W nowych wytycznych nie uwzględniono aspiryny „- powiedział dr Leo Stolk, lider badań.

Powiem wam, że to prawda, bo ostatnio miałam takie wysokie ciśnienie po spożyciu aspiryny na rozrzedzenie krwi ( jestem po zatorze płuc ), że musiałam wezwać pogotowie, a moje ciśnienie było  190/110. Ciśnienie poszło do góry, kiedy leżałam sobie spokojnie i oglądałam film.  Dal mnie ta sytuacja była oszałamiająca, bo nigdy nie miałam takich ataków. Oczywiście odstawiłam aspiryn carbo. Raz w miesiącu robie sobie badanie krwi dedimeriy i IRN, aby kontrolować bardziej całą sytuacje. Jeśli byliście po zatorze płuc, proszę o komentarz pod artykułem. Mogę pomóc z badaniami, dietą i treningami tak aby sobie nie zrobić krzywdy.

m.klos@mataleo.eu

Więcej badań wskazuje na związek między przyjmowaniem aspiryny, ryzykiem zawału serca

Zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, powszechnie znanych jako środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen i aspiryna w leczeniu przeziębienia i grypy, wiązało się z większym ryzykiem zawału serca u użytkowników. Analiza ponad 9000 pacjentów wykazała, że ​​osoby, które zażywały środki przeciwbólowe, takie jak kwas acetylosalicylowy w celu złagodzenia infekcji dróg oddechowych, były trzy razy bardziej narażone na atak serca niż osoby, które nie przyjmowały NLPZ. Naukowcy odkryli również, że dożylne podawanie leków przeciwbólowych może dodatkowo podnieść ryzyko zawału serca.

Naukowcy wywnioskowali, że środki przeciwbólowe, takie jak kwas acetylosalicylowy i ibuprofen, mogą zwiększać retencję wody i soli, co skutkuje wyższymi poziomami ciśnienia krwi. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem środka przeciwbólowego, aby odeprzeć infekcje dróg oddechowych – ostrzegają naukowcy. „Lekarze powinni zdawać sobie sprawę, że stosowanie NLPZ podczas ostrego zakażenia dróg oddechowych może dodatkowo zwiększyć ryzyko zawału serca” – powiedział lider badań dr Cheng-Chung Fang z National Taiwan University Hospital. W powiązanym oświadczeniu dr Charlotte Warren-Gash z London School of Hygiene & Tropical Medicine stwierdziła, że ​​zarówno warunki medyczne, jak i istniejące wcześniej choroby powinny być brane pod uwagę, gdy lekarze zalecają środki przeciwbólowe w celu zaradzenia infekcjom dróg oddechowych.

Odkrycia sugerują korelację pomiędzy stosowaniem środków przeciwbólowych w stanach oddechowych, a zwiększonym ryzykiem zawału serca u pacjentów. Jednak wyniki nie wskazują na związek przyczynowy między stanami, twierdzą naukowcy. Potrzebne są dalsze badania w celu wyjaśnienia widocznego związku pomiędzy stosowaniem środka przeciwbólowego a atakiem serca oraz tego, jak można skutecznie zarządzać tym stanem, dodali naukowcy. Wyniki zostały opublikowane w Journal of Infectious Diseases.

Inne badanie wykazało, że regularne przyjmowanie aspiryny nie zmniejszyło prawdopodobieństwa wystąpienia zawału serca u zagrożonych pacjentów. Szkolni naukowcy odkryli, że pacjenci z wysokim ryzykiem, którzy przyjmowali codziennie aspirynę, mieli podobne udary i częstość akcji serca, jak ci, którzy byli leczeni placebo. Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie American Medical Association. Około trzech lat temu firma Bayer AG poprosiła o etykietowanie aspiryny jako leku zapobiegającego zawałowi serca. Zostało to później odrzucone przez FDA, opierając swoją decyzję na szkockim badaniu z 2010 roku. FDA ostrzega także pacjentów przyjmujących aspirynę za pomocą rozcieńczalników krwi.

Inne poważne działania niepożądane związane ze spożywaniem aspiryny obejmują krwawienie wewnętrzne, wrzody trawienne, astmę i chorobę nerek.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Zródło

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk