8 Porad dla których musisz jeść ten produkt – Nowy Artykuł

brzuch

8 Porad dla których musisz jeść ten produkt – Nowy Artykuł. Len był znany ludziom już w czasach starożytnej cywilizacji egipskiej, gdzie na ścianach świątyni znajdowały się obrazy kwitnącego lnu. Święty cesarz rzymski Karol Wielki był tak przekonany o korzyściach zdrowotnych, że ustanowił prawa, aby je opublikować. Po nowych badaniach, które potwierdziły przekonanie Karola Wielkiego, zainteresowanie opinii publicznej drastycznie odrodziło się.

Przeanalizowałam kilka artykułów naukowych, aby dowiedzieć się, jakie korzyści zdrowotne przynosi siemię lniane i czy naprawdę jest to cudowne pożywienie, jakie się wydaje.

1.Zmniejsza ryzyko raka.

Ostatnie badania sugerują, że siemię lniane może zapewnić ochronę przed rakiem piersi i rakiem jelita grubego. Według kanadyjskiego badania, w którym wzięło udział ponad 6000 kobiet, stwierdzono, że u tych, którzy regularnie spożywają siemię lniane, ryzyko wystąpienia raka piersi jest znacznie mniejsze.

Siemię lniane jest bogatym źródłem lignanów, zawierającym ponad 800 razy więcej lignanów niż większość innych roślin. Mają one właściwości przeciwutleniające i estrogenowe, które skutecznie obniżają ryzyko raka. Uważa się również, że kwas tłuszczowy omega-3 znajdujący się w nasionach lnu zwany kwasem alfa-linolenowym (ALA) hamuje występowanie i wzrost guza.

2.Obniża ciśnienie krwi.

Siemię lniane obniża ciśnienie krwi. Kanadyjskie badanie wykazało, że ludzie, którzy spożywali 30 g siemienia lnianego codziennie przez 6 miesięcy, obniżyli swoje ciśnienie krwi. Stwierdzono również, że pomógł tym, którzy byli już na jakiejś formie leków na ciśnienie krwi.

Przegląd 11 badań wykazał, że codzienne spożywanie siemienia lnianego przez ponad 3 miesiące może obniżyć ciśnienie krwi o 2 mmHg. Może się to wydawać nieznaczące, ale nawet to może zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu udaru mózgu o 10%, a z powodu choroby serca o 7%.

Kliknij tutaj po współpracę.

3.Obniża ryzyko zawału serca.

Liczne badania wykazały, że spożycie siemienia lnianego jest bezpośrednio związane ze zmniejszonym ryzykiem udaru mózgu. Badanie przeprowadzone w Harvard School of Public Health z udziałem 3638 mieszkańców Kostaryki wykazało, że ludzie, którzy spożywali więcej ALA, mieli mniejsze ryzyko zawału serca niż ci, którzy spożywali mniej kwasu alfa-linolenowego (ALA). Ponadto szczegółowa analiza 27 badań z udziałem ponad 250 000 osób wykazała, że spożycie ALA obniża ryzyko chorób serca o około 14%.

ALA, który jest zawarty w siemieniu lnianym, jest niezbędnym kwasem tłuszczowym, który należy uzyskać poprzez dietę, ponieważ organizm go nie produkuje. Zwalcza choroby sercowo-naczyniowe, zapobiegając odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych.

4.Poprawia regularne wypróżnienia i zdrowie układu trawiennego.

Jedna łyżka siemienia lnianego zawiera około 3 gramów błonnika, co stanowi 8 do 12% dziennego zalecanego spożycia i składa się zarówno z rodzajów rozpuszczalnych, jak i nierozpuszczalnych. Rozpuszczalne włókno spowalnia tempo trawienia, a tym samym pomaga regulować poziom cukru we krwi i cholesterolu, podczas gdy nierozpuszczalne włókno pozwala większej ilości wody związać się ze stolcem, zwiększając jego objętość i powodując miękkość stolca.

5.Pomaga kontrolować poziom cholesterolu.

Badanie 28 osób opublikowane w latach 1990–2008 wykazało, że spożywanie siemienia lnianego obniża poziom cholesterolu we krwi, przynosząc większe korzyści kobietom i osobom o wysokim poziomie cholesterolu. Dalsze badania wykazały, że spożywanie 3 łyżek siemienia lnianego dziennie przez 3 miesiące może obniżyć „zły” cholesterol LDL o 20%, a całkowity cholesterol o prawie 17%.

Według naukowców jest to spowodowane wysoką zawartością błonnika w nasionach lnu. Błonnik wiąże się z solami żółci, które następnie są wydalane przez organizm. To z kolei powoduje wciągnięcie cholesterolu z krwi do wątroby w celu uzupełnienia soli żółciowych, a tym samym obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.

6.Redukuje uderzenia gorąca.

W małym badaniu przeprowadzonym w Mayo Clinic w Rochester, MN, badano 29 kobiet, które miały 14 uderzeń gorąca na tydzień przez co najmniej miesiąc. Te kobiety poproszono o dodanie 2 łyżek siemienia lnianego do płatków, soku, jogurtu lub owoców dwa razy dziennie przez 6 tygodni. Pod koniec badania naukowcy odkryli, że kobiety zmniejszyły liczbę codziennych uderzeń gorąca o połowę, a intensywność uderzeń gorąca również spadła o 57%.

7.Utrzymuje poziom cukru we krwi pod kontrolą.

Cukrzyca typu 2 dotyka ponad 6% światowej populacji, a kobiety stanowią grupę wysokiego ryzyka. Aby zrozumieć wpływ siemienia lnianego na zwalczanie go, przeprowadzono miesięczne badanie. Do codziennych posiłków pacjentów dodano około 20 gramów siemienia lnianego w proszku. Po miesiącu pacjenci zauważyli spadek poziomu cukru we krwi o 8–20%.

Według różnych badań ta właściwość siemienia lnianego wynika z obecności w niej nierozpuszczalnych włókien, które spowalniają uwalnianie cukru do krwi i obniżają poziom cukru we krwi.

8.Pomaga w kontroli wagi.

Siemię lniane pomaga powstrzymać głód i może okazać się przydatne w powstrzymywaniu się od chrupania przekąsek przez cały dzień, co może prowadzić do dość szybkiego przyrostu masy ciała. Według badań dodanie do napoju zaledwie 25 gramów mielonego siemienia lnianego może stłumić uczucie głodu i ogólne spożycie pokarmu.

Zmniejszone uczucie głodu wynika z zawartości rozpuszczalnego błonnika w nasionach lnu. Błonnik spowalnia trawienie i stymuluje hormony, które kontrolują apetyt, zapewniając w ten sposób uczucie sytości.

Czy uważasz, że siemię lniane to cudowny produkt? Udostępnij ten artykuł jak największej liczbie osób, tak aby i one mogły czerpać korzyści.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super formą i to tylko za 1 zł, a póżniej 20 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk